Hakkımızda | Basında Biz

GEZGİN, YAZAR VE FOTOĞRAFÇILARDAN GEZİ YAZILARI...

Yazar Girişi

SON EKLENEN YAZILAR

AKDENİZ'İN KIYILARINDA TARİHİ YOLLAR
Deniz, kum, güneşin dışında alternatif isteyenlerin klasik tatil anlayışındakilerin göremediği doğa harikası koylarda ve tarihi antik yollarda Akdeniz’in az bilinen cennet mekanlarından bahsedeceğim sizlere.
İlk durağımız Fethiye, şehir merkezine iner inmez derim ki merkezdeki küçük alışverişin ardından hemen bu kalabalığı terk edin ve terkedilmiş eski bir Rum köyü Kayaköy’e ile başlayın bu alternatif tatil rotanıza.

Mübadele döneminde zorunlu göç sonucu boşaltılmış, Rum yerleşim yeri olan köy, her ne kadar evler harabeye dönmüş ise de hala büyüleyici bir mekan. Dağın yamacına yaslanmış teras evlerde oluşan tarihi yapılar içinde iki de büyük kilise mevcut.
Yazının devamı...
ANADOLU'NUN DOĞU YAKASI 2 VAN
Ağrı ilinin Doğubeyazıt ilçesindeki görkemli İshak Paşa sarayında noktalanan "Anadolu'nun Doğu Yakası 1" adlı yazım, tarih ve doğanın mükemmel bir uyumu sağladığı bu coğrafyada "Anadolu'nun Doğu Yakası 2 Van" ile devam ediyor.
Doğubeyazıt’tan birkaç km. Ağrı iline doğru yol alırsanız sola doğru dönen yoldan Van’a yoludur. Van’a doğru döner dönmez ilk tırmanmaya başladığınız dağ volkanik Tendürek dağıdır dağı aşmadan önce sağınızda yamaca yaslanmış küçük bir köy göreceksiniz burada durup köye baktığınız zaman geri planda sizi büyüleyecek güzellikte Ağrı dağını tüm heybeti ile karşınızdadır. Bulutları karlı başına taç etmiş Ağrı’yı ve şirin köyü buradan çok güzel fotoğraflayabilirsiniz.
Yazının devamı...
ANADOLU'NUN DOĞU YAKASI
Doğu denince aklımıza gelen ilk şey insanının geri kalmışlığı, fakirliği, sefaletidir. Ancak bu coğrafyanın insanı ne kadar fakirse doğası, tarihi de o kadar zengindir. Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim Ayları bu coğrafyaya seyahat etmenin en ideal zamanlarıdır. Doğu Anadolu’nun platolarında bu mevsimlerde yol almanın keyfi bir başkadır. Hele Erzurum’un yanı başındaki başı karlı Palandöken Dağı’nın kıyısından geçerek ulaşacağınız Pasinler ovası mayıs ayında yeni yeni yeşile bürünmüştür. Göz alabildiğinde uzanan ovanın orta yerinde, Palandöken dağından doğup Hazar Denizi’ne doğru yol alan Aras Nehri bu büyülü güzelliği tamamlar gibidir. Aras, ovada menderesler oluşturarak coşkulu aktığı bu mevsimde Iğdır yakınlarında Türkiye topraklarını terk ederek Hazar Denizi’ne doğru hızla yol alır.
Yazının devamı...
NEMRUD DAĞI'NIN KEŞFİ
Dünyanın sekizinci harikası olarak kabul edilen Nemrud Dağı’nın keşif hikayesini “Nemrud Dağı’nın Zirvesinde Tanrıların Tahtı”(*) adlı kitabında Alman Arkeolog F. Karl Dörner anlatır. Dörner ilk olarak 1938 yılında Nemrud Dağı’na gider ve arkeolojik çalışmalarda bulunur.
Dağdaki Tanrı heykellerini ilk keşfeden 1880’den önce Diyarbakır vilayetinde yol güzergahı belirleyen bir firmada başmühendis olarak çalışan Alman Karl Sester’dir. Sester çalıştığı coğrafya hakkında detaylı bilgiler edinmeye çalışır. Bulunduğu bölgenin her yerinden görünen Nemrud Dağı ilgisini çeker. Çalışmaları sırasında yerli halktan biri zirvedeki devasa heykellerden söz eder. Sester adamla birlikte dağa tırmanır. Gördüğü muhteşem tümülüsü ve çevresindeki heykelleri İstanbul Alman Büyükelçiliğine bir mektupla bildirir. Ancak herhangi bir cevap alamaz. Sester işin peşini bırakmaz, Alman Konsolosluğuna şahsen başvurur. Bu azimli çalışmanın sonunda Berlin Akademisi’nin sağladığı parayla, akademide burslu genç bilimadamı Otto Puchstein ile birlikte Nemrud dağı’na gitmek için yola çıkar.
Yazının devamı...
MEZOPOTAMYA'NIN İNCİSİ MARDİN
Uçsuz bucaksız gibi görünen Mezopotamya ovasının orta yerinde geçen ipek yolu Mardin’in Kızıltepe ilçesinden geçerek Irak’a açılan Habur sınır kapısına kadar gider. Bahar aylarında yeşile bürünen ova, sonbahar aylarında sarı renktedir. Bu coğrafyada bahar ve sonbahar mevsimlerinde çok keyifli, seyri doyumsuz yolculuklar yapabilirsiniz. Kızıltepe’den kuzeye doğru devam ederseniz. 20 km sonra karşınızda bir dağın yamacına yaslanmış taşın ve şiirin şehri Mardin ulaşırsınız. Bin yılların tarihi mekanlarını barındıran Mardin’in ünlü taş evleri, kiliseleri, medreseleri tüm tarihi yapıları Mezopotamya ovası manzaralı. Hiçbir yapı diğer yapının manzarasını kapatmıyor. Tarihi mekanlar yaslandığı dağın yamacında bir merdivenin basamakları gibi yükseliyor.
Yazının devamı...
DİCLE'NİN SEVDALISI HASANKEYF
Türkiye’nin petrol üretiminde önemli merkezi sayılan Raman Dağı’nın batısındaki geçidi aştığınızda, Mezopotamya’nın yaşam pınarı Dicle Nehri ile karşılaşırsınız. Nehri sağınıza alıp yola devam ettiğinizde ise nehrin kıyısında insanoğlunun beşiği sayılan boynu bükük kalmış HASANKEYF’e ulaşırsınız. Boynu bükük diyorum çünkü insanlığın beşiği sayılan bu önemli tarihi mekan, yakın gelecekte GAP kapsamındaki Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak. Yani bin yıllardır koyun koyuna yaşayan sevdalısı Dicle’nin sularına gömülecek. İsterseniz sevdalısı Hasankeyf’i sularında boğacak olan Semavi dinlerin kitaplarında kutsal sayılan Dicle’nin doğuşunu ve yolculuğuna değinelim: Kıyısında birçok medeniyeti barındıran Dicle nehri Elazığ’ın yakınlarındaki Hazar Gölü’nden doğar.
Yazının devamı...
MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ ANADOLU'YA YOLCULUK
Orta Anadolu'dan doğuya doğru yol aldığınızda sizi ilk selamlayan yüce dağ, Hasan Dağı'dır. Tüm görkemiyle İç Anadolu'nun orta yerine oturmuş, karşı yakasındaki Akdeniz Toroslarına meydan okur gibidir. Biraz daha yol aldıktan sonra başı karlı Toroslar önünüzü keser. Buradan bereketli toprakları olan Çukurova'ya inmek için bir tek yolunuz vardır; o da Gülek Boğazı. Bugünkü teknolojinin gücüyle yapılan otoban ve tünellerden geçtiğimiz boğazda eskiden ancak tek araç geçebilirdi. Büyük İskender'in bile Asya seferinde zorlanarak geçtiği bu boğaz sizi Çukurova'dan sonra Yukarı Mezopotamya'ya kadar götürür.
Yazının devamı...
DENİZ KUM GÜNEŞ ÜÇLÜSÜNE İLAVE PÜFÜR PÜFÜR RÜZGAR VE ŞARAP
İstanbul'dan çarşamba akşamı yola çıkarak Pazar gününe kadar Bozcaada'nın plajlarında pırıl pırıl denizin keyfini çıkaracaktık. Her zaman ki gibi Gelibolu yarımadasına gelip Kilitbahir'den feribota bindik ve Çanakkale merkeze geçiyorduk. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile Kilitbahir Kalesi'ne Türk bayrağı asılmıştı ve kalenin hemen yanındaki yamaçta o meşhur şiir herzamanki gibi "DUR YOLCU Bilmeden gelip bastığın, bu toprak bir devrin battığı yerdir." yazısı dikkatlarimizi çekti. Boğazı vapurla geçip Gelibolu yarımadası'nın en uç noktası olan Hisarlık Burnu'ndaki Çanakkale Şehitleri Anıtı uzaktan görüldüğünde hepimizin aklına 8 ay 14 gün süren savaşlarda yarım milyon can gittiği için hepimizin içinde değişik bir duygu kaplar. Tüyleriniz diken diken olabilir. Anlatılması güç ama binlerce insanın gözünü kırpmadan, tüm benliğini ortaya koyduğu metrekareye altı bin kurşunun düştüğü, adam başına 5 kurşun denk gelen topraklar...Savaşlar medeniyetlerin bazen kuruluşunu, bazen yıkılışının habercisi, bazen var olma sınavlarında kopma noktaları. Bazen de geri çekilmeyi durdurmanın… Çanakkale bunlar içerisinde daha çok geri çekilmeyi durduran, varlık savaşında inat eden muazzam gücün ifadesidir…
Yazının devamı...
MELEKLER KENTİNİN SOKAKLARINDA L.A.
Bu kentin caddelerine palmiyelerin gölgesi düşer. Bir kenarı Mojave Çölü’nün sıcağıyla kavrulur, diğeri Pasifik Okyanusu’ndan gelen esintiyle serinler. 14 milyona yakın insanın yaşadığı kenti saran otoyollar günün her saati kalabalıktır. Güneş dört mevsime saltanat kurmuştur. Burada her ırkın insanlarını görmek, farklı dillere kulak misafiri olmak sıradandır. Çin mahallesi, Meksika mahallesine komşudur. Hemen yanında Ermeni mahallesinin sokakları başlar. Etnik marketlere ziyaret insanı başka coğrafyalara götürür.

Kent gece hayatıyla ünlüdür. Barların sayısı bilinmez. 18 yaşından küçükler giremez, 21 yaş altına içki servisi yapılmaz.
Yazının devamı...
KUŞBAKIŞI YAŞAMAK : BABADAĞ
Herşey, Ölüdeniz üzerinde süzülen o sarı renkli paraşütü gördüğüm anda değişti. Dağların doruklarına yakın bir yerden havalanmıştı ve gökyüzünde süzülüyordu. Uçmanın kışkırtıcı güzelliği bütün düşüncelerimi ‘savurmuştu' bir anda. Akdeniz güneşi sahildekileri kavuruyordu malum, ya Akdeniz'in rüzgarı o mavilikte nasıl esiyordu.
Yerden bakıldığında görünen güzelliği tanımlamak zor değildi ama gökyüzünde neler hissediliyordu. Bunu öğrenmenin tek yolu paraşütün iplerine tutunarak, gökyüzünün derinliklerine yapılacak bir yolculuktan geçiyordu.
Yazının devamı...

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
TatilDefteri.com "Öncelikle bilgiyi amaçlayan tek turizm portalı"
İl İl Türkiye | Ülke Rehberi | Oteller | Paket Turlar | Gezi Yazıları | Tur Rehberleri

© Sitede bulunan yazı ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz. Web Design Erol Sahin
Sitede 100 kişi Online
Tatildefteri, tatile çıkmadan uğramanız gereken tek adres, dünya, ülkeler atlası, AVRUPA İspanya, Barcelona, Madrid, İtalya, Roma, Venedik, İngiltere, Londra, Fransa, Paris , Çek Cumhuriyeti, Prag, Avusturya, Viyana , Hollanda, Amsterdam, Macaristan, Budapeşte, Malta, Finlandiya, İsveç, İskoçya, Danimarka,İsviçre, KUZEY AMERİKA, A.B.D., Amerika, Usa, New York, San Francisco, Los Angeles, Washington, Hawaii, GÜNEY AMERİKA, Brezilya,Rio De Janeiro, Küba, Havana, Arjantin, Peru, UZAK DOĞU, OKYANUSYA, Tayland, Bangkok, Avustralya, Sydney, Japonya, Tokyo, Kore, Seoul, Singapur, Endonezya, ORTA DOĞU, B. Arap Emirlikleri, Mısır, ASYA, Rusya, Moskova, Çin, Pekin, Hindistan, Nepal, GÜNEY AFRİKA, Güney Afrika,gizi gözülememiş piramitler, peri bacaları, çöller, antik kentler, antik şehirler, Salar de Uyumi, Bolivya, Bolivia, Ayers Kayalığı, Uluru Ayers Rock Australia, Giza Piramitleri, Mısır, Egypt, pyramid, Keops, kefren mikerinos, ramses, mumya, Amazon kıyıları, Güney Amerika, South America, Büyük Kanyon, Amerika, America, Grand Kanyon, Peribacaları, Kapadokya, Turkey, Türkiye, Göreme, Uçhisar, Ihlara vadisi, valley, Derinkuyu, gülhisar, ürgüp, avanos, petra, ürdün, jordan, Lut Gölü, Unesco ünya Kültürel Mirası Listesi, Machu Picchu, Peru, İnka, Cusco, Sagrada Familia, Barcelona, Barselona, İspanya, Spain, Kilise, Mimar, Antoni Gauidi, Sistine Şapeli , Roma, Rome, Italy, İtalya, Vatikan, Papa, Katolik, Michelango, Himalayalar, Nepal, Everest, Dağ, Mount, Zirve, Angkor Wat Tapınağı, Kamboçya, Cambodia, Venedik su kanalları, Venice, Sahra Çölü, Kuzey Afrika, Africa, West, Çin seddi, Çin, China, Victoria Şelalesi, Zambia, waterfall, Resif Bariyerleri, Belize, Tac Mahal, Hindistan, india, India, Maya Kalıntıları, Meksika, Mexico, Easter Adası, Güney Pasifik, Pasific, Paskalya Adası, Mu Camii, Mali, hakkında, foto galeri, kiliseler, festivaller, yazarlar, gezginler, atv safari turu, paintball turu, Abant turu, Sülüklügöl Turu, Ağva Turu, Sapanca, Kartepe, Safranbolu Turu, Assos Turu, Bozcaada Turu, Ayvalık Turu, Beypazarı Turu, iyonya turu, tire turu, çanakkale turu, şehitlik turu, edirne turu, bayram turları, ramazan bayramı, kurban bayramı turları, şeker bayramı turları, yurt dışı turları, uzak doğı turları, klimanjaro ekspedisyonu, Atina turu, selanik, kavala turu, yedigöller turu, kamp turu, çadır kampı, kapadokya turu, doğu anadolu turu, aladağ turu, bolu aladağ turu, amasmra turu, macahel turu, Doğu Karadeniz turu, Batı karadeniz turu, karadeniz turu, Nemrut Turu, Güneydoğu turu, yunanistan turu, Turizm acentaları, Arnika Turizm Doğa tarih kültür fotoğraf turları, Zambaktur, prontotour, prontotur, crntour, crn turizm, Gezievi, Kampateşi, Assos, bozcaada, gökçeada, safranbolu, amasra, afyon, güneydoğu, doğu anadolu, karadeniz, mardin, gaziantep, çanakkale, izmir, istanbul çevresi turlar, fotoğraf, photography of turkey, geziler, turizm, seyahat, rehberler, ömer kokal, erol şahin, edirne, sülüklügöl, abant, yedigöller, çanakkale, şehitlik, ufra, harran, tatvan, doğubeyazıt, ani harabeleri, kapadokya, cappadocia, fethiye, ölüdeniz, marmaris, bodrum, dalaman, diyarbakır, atlas jet, onur air, fly air, uçak biletleri, havayolu, tatil, ayder, kaçkarlar, ararat, aprı dağı, serindere, aytepe, menekşe yaylası, bergama, ayvalık, kaz dağları, cunda, ida, toroslar, aladağlar, gölcük, seben, bolu, sakarya, izmit, kocaeli, maşukiye, sapanca, istiklal caddesi,kartepeye, trekking turlar hakkında, kartepeye treking turlar hakkında detaylı, katılın, kayak bakımı nasil yapılır, kayak Bilgileri, kayak günübirlik turlar, kayak hakkında, kayak hakkında detaylı bilgi snowboard, kayak hakkında detaylı teknik bilgi, kayak, doğa yürüyüşleri, hakkında teknik bilgi, kayak malzeme, kayak malzeme satış, kayak malzemesi, kayak malzemesi nereden, kayak malzemesi nereden alınır, kayak merkezi, kayak, tur, tours, beyoğlu, eğlence, müzik, yöresel yemekler, gurme, medeniyetler, iran, suriye, ankara, merkezi hakkında detaylı bilgi, kayak merkezine günübirlik kayak, kayak merkezine tur yapanlar, kaz dağları, şeytan sofrası, ayvalık, bitkiler, Antik kentler, Dünyanın yedi harikası, yedi yeni harikası, Roma kolezyum, Paskalya Adası, Aachen, Addis Ababa,Akdamar, Akhisar,Alexandria,Amman,Amsterdam,Angkor,Antakya,Antioch,Antwerp,Arles,Assisi,Athens,Augsburg, Avebury,Avignon,Avila,Axum,Ayutthaya,Badrinath,Bagan,Bangkok,Bath,Bergama,Berlin,Bethlehem,Bodhgaya,Brussels,Budapest,Bukhara,Caen,Cairo,Cappadocia,Capernaum,Casablanca,Cefalu,Cologne,Cordoba,Corinth,Crete,Delphi,Dublin,Durham,Ephesus,Fes,Haifa,Istanbul,Izmir,Jerash,Jerusalem,Kamakura,Karbala,Konya,Krakow,Kyoto,Lalibela,Leiden,Lisbon,London,Los Angeles,Lourdes,Lumbini,Luxor,Lyon,Madaba,Madrid,Marrakesh,Mecca,Medina,Medjugorje,Milan,Monreale,Moscow,Moulay Idriss,Mount Athos,Mount Fuji Mount Nebo,Mykonos,Najaf,Nara,Narbonne,Naxos,Nazareth,New Orleans,New York City,Nikko,Oaxaca,Oxford,Palermo,Paris,Pergamum,Petra,Philippi,Plzen,Puebla,Rangoon,Ravenna,Reykjavik,Rome,San Francisco,Santiago,Santorini,Sardis,Seattle, Sedona,Segovia,Seville,Siena,St. Petersburg,Sukothai,Tarsus,Thessaloniki,Thyatira,Tokyo,Toledo, Tomar, Tours, Trier,Varanasi, Vatican City, Venice, Vezelay, Vienna, Vrindavan, Washington, D.C., Whitby, Wittenberg,Worms, Yangon, Yamunotri,York, Türkiye gezi, tatil, otel, turlar, TURLAR, turizm rehberi. Turizm, travel, Türkiye gezi ve tatil rehberi. Onur Air Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti.Ekonomik ve ucuz ucak bileti, merkezleri hava durumu, kayak merkezlerindeki pistler hakkında, kayak merkezlerine turlar, kayak okulları, kayak otelleri, kayak pistleri hakkında detaylı bilgi, kayak satış, kayak snowboard malazemesi satıp, kayak snowboard malzemesi nasıl alınır, kayak snowboard malzemesi satan, kayak snowboard nerede, kayak snowboard nerede satılır, eclipse tour, güneş tutulması, konya, mevlana, kayak snowboard turları, kayak turları, kayak turlarımız, kayak turu, kayak üyeleri, kayak ve, kayak ve snowboard, kayak ve snowboard hakkında, kayak ve snowboard malzemesi nereden, kayak ve snowboard merkezi, e-kart, arka plan, ekran koruyucu, flash oyunlar, arkadaşına gönderebileceğiniz sizin için seçtiğimiz ekartlar, Bozcaada Liman, Safranbolu evleri, Pamukkale Lahitler, Kapadokya Peribacaları, Yedigöller Yapraklar, Bozcaada sokaklar, Doğanbey Köyü, Kuşlar, Gökçeada Evi, Kelebekler Vadisi, Assos İskele, güneş, deniz, liman, Cunda Adası, Düşlediğin yerde ol ekran koruyucu, screen saver, sizin içn,in seçtiğimiz arka planlar, wallpapers, Yedigöller 1024x768, 800x600, Tepeköy, Doğanbey, Hasankeyf, Ayvalık, Akdamar adası, Afrodisias, Bafa gölü, kayak ve snowboard merkezlerine, kayak ve snowboard merkezlerine lux, kayak ve snowboard merkezlerine ulaşım, kayak ve snowboard okulları, snowboard turları, kayakmerkezleri hakkında detaylı bilgi, Türkiye, türkiye haritasi, türkiye haritası, gezi tatil, gezi tatil rehberi, istanbul, antalya, ankara, izmir, bodrum, gezi, tatil, otel, motel, pansiyon, paintball, rafting, trekking, scuba, binicilik, yemek, yemek tarifleri, otel rezervasyon, otel rehberi, yurtiçi turlar, yurtdışı turlar, mavi yolculuk, haftasonu gezileri, oto kiralama, gurme, golf, yamaç paraşütü, karting, sinema, tiyatro, konser, fuar, party, parti, konsolos, konsolosluk, konsolosluklar, vize, vize bilgileri, pasaport, Onur Air uçak bileti, Yurtiçi yurtdışı ucuz ve ekonomik ucak bileti, Onur Air uçak bileti, Yurtiçi ve yurtdışı ucuz ekonomik ucak, Onur Air uçak, ucuz ve ekonomik ucak, konaklamalı turlarımız başladı, lux otobuslerle ulaşım imkanı, mağazalar, malzmesi nereden alınır diyorsaniz, malzemesi satan, malzemesi satan magazalarini sitemizde, malzemesi satanlar, malzemesi.sitemizde 2. el kayak ve, mekezindeki, mekezindeki hava durumu, merkezi, merkezi hakkında detaylı bilgi, merkezindeki kar, merkezindeki kar kalınlığı kartalkaya, merkezindeki kayak ve snowboard, merkezindeki pist uzunluğu, merkezine günübirlik günübirlik kayak, merkezine günübirlik kayak turları, merkezine günübirlik kayak ve snowboard, merkezine uçak ile, merkezlerindeki oteller hakkında, merkezlerine günübirlik bayram turları, merkezlerine turlar düzenlemekteyiz, mutlaka katılın, nerede kayak, nerede kayak yaparim, nerede kayak yapılır, nereyemi, nereyemi tabiiki kartalkaya ya, okullarının toplam pist uzunluğu, okullari hakkında detaylı, okullari hakkında detaylı bilgi, okulu hakkında bilgi, olan, olarak tum kayak merkezlerine turlar, olup kokartlı turist rehberleri, türsab, arkadaşlıklar kurabilir kayak ve, otobuslerle ulaşım imkanı, öğretiyor, paladöken kayak merkezi hakkında, palandöken, palandöken kayak, palandöken kayak merkezine, palandöken kayak merkezine günübirlik, palandöken kayak merkzinin toplam pist, palandöken kayak ve snowboard, palandöken kayak ve snowboard merkezi, palandökene, palandökene günübirlikturlar, palandökene her, palandökene her haftasonu ucak, pamporovo, pazar pazartesi 1 gece, pazar pazartesi 1 gece konaklamalı, özel, bayram turu, suriye turu, kapadokya turu, pamukkale turu, güneydoğu turu, iyonya turu, kuzey ege turu, şam, hama, halep, plymra antik kenti, tire, birgi, baga gölü, kariene, efes, ephesus, heraklia, ayvaliık, doğa turları, DOĞA TURLARI, Günübirlik tur, Haftasonu turu, Abant, Günübirlik, trekking, konya, şeb-i aruz, şeb-i arus, mevlana, aladağ, pisti nerede?, pistler kayak pistleri, saatleri, saklıkent, saklıkent kayak, saklıkent kayak merkezi hakkında, saklıkent kayak merkezine, ömer kokal, sinan ercan, irfan tanrıverdi, ibrahim tanrıverdi, yelda baler, çetin güney, gezi yazıları, gezi makaleleri, yol notları, saklıkent kayak merkezine kayak ve, saklıkent kayak ve snowboard merkezi, saklıkente, saklıkente günübirlik turlar, salomon kayak, sarıkamış, sarıkamış kayak merkezi, sarıkamış kayak merkezi hakkında, sarıkamış kayak merkezine günübirlik, satılır, satıs, satış, sitemizde bulabilirsiniz, sitemizi ziyaret edin, snowboard bakimi nasil yapilir, snowboard hakkında detaylı bilgi, snowboard hakkında detaylı teknik, snowboard hakkında detaylı teknik bilgi, snowboard hakkında teknik bilgi, snowboard kayak, snowboard kayak snowboard turları, snowboard malazemesi satıp, snowboard malzemesi hakkında detaylı, malzemesi satan magazalarini, snowboard malzenme satış, snowboard malzenme satiş, snowboard merkezi hakkında detaylı, snowboard merkezine uçak ile, snowboard nasıl, snowboard okullarının toplam pist, snowboard okullari hakkında detaylı, snowboard okulu kısa surede, okulu kısa surede snowboard, snowboard oteli hakkında detaylı bilgi, snowboard öğretiyor, snowboard pisti nerede?, snowboard satıs, snowboard turları, snowboard turu, Snowboard ve Kayak için Günübirlik ve Yatılı Turlar, Snowboard ve Kayakçılar için Günübirlik ve Yatılı Turlar, snowboard wind surf, sörf öğrenmeye gidiyoruz, spor, su kayağı, su sporları hakkında detaylı bilgi, tabiiki kartalkaya ya, treking turlar hakkında detaylı bilgi, treking turlarımız treking trekking, trekking, tur, turkiyedeki, turkiyedeki kayak pistleri hakkında, turkiyedeki kayak ve, turkiyedeki kayak ve snowboard, turkiyenin her tarafından kayak, turlar, turları, turlarımız treking trekking, turlarımızı da yakında başlayacağına, turlarımiz başladı, türkiyedeki tüm, türkiyedeki tüm kayak snowboard, türkiyedeki tüm kayak ve, türkiyedeki tüm ve snowboard merkezlerine ulaşim imkani, ve snowboard okullari, ve snowboard turları, ve yatili, veren site, en çok hit alan turizm sitesi, İstiklal caddesi İstanbul Türkiye, Doğa, Tarih, Fotoğraf, Kültür Turları, Haftasonu Konaklamalı turlar, Safranbolu evleri, Amasra, Safranbolu turu, Kaz dağları, Ayvalık, Cunda, Assos, Truva, Kuzey Ege turu, arnika, outdoor, doğa turları, turizm, tour, alternatif, trekking, güneydoğu, doğu, karya, likya, karadeniz, transkaçkar, transkackar, gökçeada, gokceada, edirne, afyon, frig vadisi, ağrı, agri, dağ, dag, dagcilik, dağcılık, climbing, Beypazarı, Fethiye, Antalya, Turlar Fotoğraflar, Gezilerin Ardından, photography, günübirlik, haftasonu, kapadokya, sanat, kamp, assos, bozcaada, gökçeada, ağrı, agri, dağ, dag, dagcilik, dağcılık, climbing, Beypazarı, Fethiye, Antalya, Turlar Fotoğraflar, haftasonu, kapadokya, rafting, travel, turkey, türkiye, seyahat, heyecan, tur, gezi, macera, paintball, ya 35 km, yagar, yağar, yapanlar, yapılır, yatili, yedigöller, ziyaret, ziyaret edin, güneydoğu ya en çok tur yapan arnika turizm, kentten kaçış planları, arama, www.arnika.com.tr dünyanın en çok ziyaret edilen turizm sitelerinden biridir. tatildefteri.com bir Erol Şahin projesidir, Tasarım kodlama Orçun Sezer, aspx, asp.net, tatil arkadaşı, tatil takvimi, sohbet, ekart, e-kart, arkaplan, türkçe, müzik, oyun, ets tur, jolly, hey travel trens, prontotur, arnika, kamp ateşi, gezievi, patikatur, deep nature, deepnature, folklorik, ogzala, geziciyak, metro, ulusoy, varan, uçak biletleri, onur air, atlas jet, pegasus, thy, tatil, deniz, kum, güneş, dağcılık, kamp, çadır, assos, belek, tekirova, olimpos, marmaris, dalyan, köyceğiz, kaş, kefken, fethiye, kalkan, patara, çeşme, foça, didim, kuşadası, sinop, trabzon, artvin, yaylalar, rize, ayder yaylası, urfa, nemrut, adıyaman, bosna, italya, ispanya, roma, paris, fransa, maldiv, dubai, selanik, kavala, yunanistan, otel, otel ara, bölgelere göre otel, otel rezervasyon, marina, dalış turları, pansiyon, butik otel, hotel, çadır, çadır konaklama, mat, uyku tulumu, mavi yolculuk, ayder yaylası, çat, pokut, istanbul, ankara,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TURLARI izmir, antalya, muğla, konya, diyarbakır, trabzon, rize, maçka, giresun, ordu, hatay, adana, adıyaman, urfa, halfeti, kamp alanında uzaman kadrosuyla www.kampatesi.com ziyaret edin,Felsefe'nin beşiğinde bir haftasonu, Athena Tağınağı, Liman, Behramkale köyü , Ayazma Plajı, Polente Feneri, Rüzgar Gülleri, Ada sokakları ve Şarap , Tepeköy, Dereköy, Zeytinli, Bademli, Eski Rum köyleri ve deniz keyfi , Antik Kentleri, tekne turları ve yanartaş'taki gün batımıyla Olimpos'ta unutamayacağız anılar sizi bekliyor. Eski rum evleri ile tarihi, Şeytan Sofrası ile doğayı, Cunda Adsı ile denizi yaşamak için Ayvalık'da bir hafta sonu, İnce, sazlı, nazlı, küçük, büyük, derin, serin birbirinden değişik yedi göl bizi bekliyor, Çadırlı Kamp, Dünyanın 2. derinlikteki kanyonu, Abana , Adana , Afyon , Ahlat , Akdamar , Aksaray , Alacahöyük , Alanya ve Side , Amasra , Amasya , Anamur , Ani , Ankara , Anıt Kabir , Ankarada Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Antakya , Antakya müze, Antalya , Termessos , Perge , Artvin , Assos , Ayvalik, Ballıca Mağarası , Balıkesir , Bergama , Birecik , Bitlis , Bodrum, Boğazkale , Boyabat , Bursa , Çanakkale, Çayeli, Cappadocia - içinde özel galeriler kiliseler ve şehirler var , Çorum , Dalyan , Didyma, Divriği, Diyarbakiır , Doğubeyazit , Edirne , Efes , Erzincan, Eğirdir, Erzurum , Eskişehir , Fethiye, Gaziantep, Göreme, Harran , Hasankeyf , Ihlara, Inebolu , Isparta, Istanbul 1 , Istanbul 2 , Istanbul 3 , Istanbul Levent, Istanbul Yedinci Tepe, Istanbul Pera , Istanbul dolaşı , Istanbul Üsküdar , Istanbul Boğazı , Istanbul Aya Sofia , Istanbul Kariye Müzesi , Istanbul Top Kapı Saray , Istanbul Arkeoloji Müzesi , Istanbul Çinili Kösk Müzesi , Istanbul Asker ve Deniz Müzesi , Istanbul Dolmabahçe Saray , Türk ve Islam Eserleri Müzesi , Izmir, Izmit, Iznik, Kahramanmaraş , Karaman, , Kars, Ani ve Hopa ile , Kaş ve Patara , Kasaba, Kastamonu, Kayseri, Knidos , Konya , Kütahya, Malatya, Mardin , Mersin , Midyat , Milas, Miletus ve Priene, Muğla , Muş , Mustafapasha, Niğde , Niksar, Ordu, Ortahisar , Pamukkale, Hierapolis ve Aphrodisias ile , Samsun , Ş;anlıurfa , Sardis / Sart, Selşuk , Siirt , Silifke, Sinop , Sivas , Tarsus , Taşköprü ve Kale Kapı , Tekkiraz ve Akkuş, Tercan, Tire , Tokat , Trabzon, Turhal ve Zile, Uçhisar , Ünye , Urfa , Ürgüp, Üsküdar , Van , Yalvaç and Antioch Pisidian , Yazılıkaya , Zile ve Turhal

 
Aycan Kul
Bülent Saraloğlu
Çetin Güney
Erol Şahin
Ersin Demirel
Ethem Eldem
Faruk Akbaş
H.İhsan Sönmez
İbrahim Tanrıverdi
İrfan Tanrıverdi
İsmail Şahinbaş
Nasuh Mahruki
Osman Bülent Demirağ
Ömer Kokal
Ömer Yargan
Özcan Yurdalan
Remzi Gökdağ
Saffet Emre Tonguc
Selim Subakar
Sinan Ercan
Süha Derbent
Yelda Baler
Yüksel Altıntop

turistikalanlar

 - Abant
 - Adatepe
 - Ağva
 - Assos
 - Bodrum
 - Bozcaada
 - Beypazarı
 - Fethiye
 - Kapadokya
 - Kartalkaya
 - Kartepe
 - Kaz Dağları
 - Mudurnu
 - Palandöken
 - Olimpos
 - Safranbolu
 - Uludağ
 - Yedigöller