Hakkımızda | Basında Biz


Ayazma Plajı'nın pırıl pırıl sularında deniz keyfi. Ada'nın birbirinden lezzetli şarapları. Çınaraltı ve Çamlık'ta çay keyfi. Asma yapraklı sardalya,  Salkım Cafe'de damla sakızlı muhallebi. Domates reçeli. Rüzgar güllerinde şarap eşliğinde güne veda. Ege'nin lezzetli balıkları...

Tatil mekanlarını mevsimlere göre sınıflandırmak, bize önerilen tarihlerde oralarda olmak ilk bakışta doğru gibi görünür. Ancak, doğru gibi görünen tarihler bazen keyfimizi kaçırabilir. Yaz için uygun olduğuna karar verip gittiğimiz herhangi bir mekanda 'yüksek sezon' nedeniyle yükselen fiyatlar ve kalabalıklar, kaçan keyfimizin başlıca nedenleridir. Bazen bize gösterilen yoldan gitmemek gerekir. Yoldan çıkmak ya da alternatif yolları denemek hayatımıza farklı tatlar katabilir.


BOZCAADA


Genellikle, 'yaz aylarında gidilebilecek yerler' listesine uygun görülen Bozcaada, bu unvanını altın sarısı kumsalları ve turkuaz denizi nedeniyle hakkıyla kazanmış olabilir. Ancak, kumsallarını ve denizini yok saydığınızda bile Bozcaada'ya gitmek için geriye daha birçok neden kalır.
 

Bozcaada'nın tüm yiyecek içecek merkezi.

Tenes'in yurdu

Kalabalıkların Bozcaada'dan ayrılmasıyla başlayan terk edilmişlik duygusu, güz aylarının yalnızlık hissi veren hüznüyle örtüşür. Ancak, bu yalnızlığı paylaşacak mekanlar, insanlar gibi Bozcaada'yı terk etmez. Onlar sizinle yalnızlığın ötesinde, birçok şeyi paylaşmak için oradadırlar.
Yazımızın konusu olan bu keyifli mekanları anlatmadan önce Bozcaada tarihinin başlangıcına bir göz atmakta fayda var. Denizler tanrısı Poseidon'un torunu Tenes, efsanelerde, adada ilk yerleşimi kuran kişi olarak anlatılır. "Üvey annesi Filonome Tenes'e âşık oldu, ancak onu ayartamayınca kocası Kral Cycnus'a gidip oğlunun kendisini baştan çıkartmaya çalıştığını söyledi. Tanık olarak da bir flütçüyü gösterdi. Cycnus söylenenlere inandı. Oğlunu bir sandığa kapatıp denize saldı. Sandık dalgalar tarafından bir adaya sürüklendi. Tenes bu adada karaya çıkıp buraya 'Tenes'in Yurdu' anlamına gelen 'Tenedos' adını verdi ve burada kendi kolonisini kurdu."
Ziyaretçileri karşılayan mekanlar her yıl kasım ayına kadar hizmet veriyor. Uzun yıllar adanın yerlileri tarafından işletilen mekanlara, son dönemlerde özellikle büyük kentlerden gelen işletmeciler de katılmış. Butik mekan yaratma düşüncesinde olan bu işletmeciler sayesinde de ortaya birbirinden keyifli restoran, café ve butik oteller çıkmış.
 

Rakı ve şarap eşliğinde...

Bozcaada'nın merkezinden, bağların bulunduğu çevresine kadar her yere yayılmış olan bu mekanları anlatmaya adanın merkezinden başlamak uygun olur. Kıyı boyunca sıralanmış restoranlar adanın yemek kültürünü ve ruhunu yansıtması bakımından önemli. Bu restoranlarda Ege'nin zeytinyağlı mezelerini ve balık çeşitlerini bulmak mümkün. Koreli, Şehir, Boruzan bu restoranlar arasında öne çıkanlar. Adanın kıyısından içlerine doğru yöneldiğinizde ise her biri sahiplerinin Ege'yi yorumlama biçimlerine göre dekore edilmiş mekanlarla karşılaşmaya başlarsınız. Bozcaada'nın heybetli kalesinin hemen yanıbaşındaki Lodos Kafe, mönüsünde bulunan asma yapraklı omlet, lipsos buğulama gibi yemeklerle dikkat çekiyor. Yine aynı sokak üzerindeki Salkım Kafe'de ise kalamar dolma, keçi peyniri eritme gibi yerel lezzetlerin yanında çeşitli kahveler bulabilirsiniz.
Adanın birbirinden şirin evlerinin sıralandığı dar sokaklarına girdiğinizde mekan konusundaki sürprizler devam ediyor. Eski Rum mahallesinin girişi olan İstiklal Sokak'ta iki yer hemen dikkat çekiyor. Mavi beyaz boyalı cephesiyle Egeli'yim diye bağıran Güverte Restoran, bir başka Egeli olan Ayvalık'ın zeytinyağlı yemeklerini Bozcaada'ya taşımış. Hemen karşısındaki Sandal Restoran ise ilginç cephesinin yanı sıra sulu yemek çeşitleriyle adaya farklı bir tat katıyor.
Bozcaada'nın konaklama konusundaki en farklı mekanı yine bu mahallede. Yerli ve yabancı birçok rehber kitaba giren Rengigül Konukevi 1876 yılında inşa edilmiş tipik bir Bozcaada yapısı. İstanbul'dan gelip adaya yerleşmiş Özcan Hanım'ın ince zevkiyle döşenmiş konukevinin dört odası var. Odaların ilginç dekorasyonu adeta geçmişe yolculuk yaptırıyor. Burada kalınmasa bile kuş sütünün eksik olduğu kahvaltısı mutlaka denenmeli.
Kaleye farklı bir açıdan bakan, kalenin arkasındaki küçük koyda bulunan iki mekan deniz kenarı konumları ve özellikle akşamüstleri kızıla boyanan kale manzaralarıyla öne çıkıyor. Fuska Kafe deniz kenarına koyduğu minderleriyle tam bir keyif mekanı durumunda. Yanındaki Martı Restoran ise görüntüsü ve sade dekorasyonuyla bir Ege meyhanesi. Ayrıca mönüsünde asma yapraklı sardalya, ahtapot yahni, peynirli patlıcan gibi Ege'nin kaybolmaya yüz tutmuş lezzetlerini bulunduruyor.


 

Otel Kaikias eski bir Bozcaada evi.

 

Bağdaki kır evi

Fuska Kafe ve Martı Restoran'la aynı sokakta bulunan Otel Kaikias ve Otel Ahinoe iki katlı tarihi Bozcaada evlerinin restore edilmesiyle insana huzur veren butik otellere dönüştürülmüş. Geçmişte Türk mahallesi olan Alaybey mahallesine geçtiğimizde ise karşımıza Café at Lisa çıkar. Yıllar önce Bozcaada'da yaşamayı seçen Çin-Endonezya melezi Lisa Lay'in sahibi olduğu kafenin, ev yapımı kekleri ve bitki çayları öne çıkıyor.
Biraz da adanın bağlarına doğru yolculuk yaparsak iki ilginç mekanla karşılaşırız. Cez Kırevi, oyuncu Cezmi Baskın'ın kalabalıktan uzak, sakin ve özel ortam arayanlar için yarattığı bir mekan. Üzüm bağlarının ortasında yaratılmış vaha izlenimi veren Bağbadem Tatilevi'nin sahipleri ise İstanbul'lu genç bir çift. İstanbul'dan kaçarak adaya yerleşmişler. Bağbadem Tatilevi'nin nefis manzaralı taş evleri kafa dinlemek isteyenlere önerilir.
Bozcaada'yla ilgili yazı yazıp da şarap ve domates reçelinden bahsetmemek olmaz. Adada şarap üreten Talay, Ataol ve Yunatçılar firmaları özellikle son yıllarda nefis şaraplar yapıyorlar. Bozcaada'nın yerli üzümlerine ekledikleri yeni üzüm cinsleri hem çeşitliliği artırdı hem de şarapların kalitesini. Kırmızı şarapta dolgun tatları sevenlere Talay'ın 'Cabernet Sauvignon-Merlot 2002' ve 'Karalahna 2002'si, Yunatçılar'ın 'Cabernet Sauvignon 2002'si önerilir. Tercihi beyaz şaraptan yana olanlar içinse Talay'ın 'Assos 2002'si, Yunatçılar'ın 'Çamlıbağ Vasilaki 2001'i tavsiye edilir. Şarapta özel lezzet arayanlar içinse Yunatçılar'ın 'Kuntra 2000'si uygundur. Küçük domateslerden yapılan Bozcaada'ya özgü reçelin en hoş yanı, domateslerin içine konulan bademler. Bozcaada'ya yapılacak bir güz yolculuğunun dönüşünde eşe dosta götürülecek en uygun hediyeler şarap ve domates reçeli olacaktır.Nasıl gidilir
Truva Turizm'in İstanbul ve İzmir'den Bozcaada'ya kalkan gemilerin iskelesi olan Yükyeri'ne direkt seferleri var. Ayrıca üç büyük kentimizden Çanakkale'ye Truva Turizm'in düzenli seferleri ile gelip buradan her saat başı Yükyeri'ne kalkan minibüslere binilebilir. Özel araçla gelenler ise Ezine'nin içinden geçen yoldaki Bozcaada tabelalarını izleyerek Yükyeri İskelesine ulaşabilirler. Bozcaada'ya ulaşmak için asıl dikkat edilmesi gereken feribot seferlerinin saatleri. Truva Turizm İstanbul Tel: 0212-658 36 40. İzmir Tel: 0232-472 00 94. Ankara Tel: 0312-2240096. Feribot bilgileri için Çanakkale Tel: 0286-217 18 15. Yükyeri Tel: 0286-632 02 63. Bozcaada Tel: 0286-697 81 85.

The Gate'in Bozcaada rehberi
Rengigül Konukevi: Atatürk Cad. No: 31. Tel: +90 286-697 81 71. Bağbadem Tatilevi: Arabacı Mevkii. Tel: 0532-263 13 66. www.bagbadem.com Otel Kaikias: Kale Arkası. Tel: +90 286-697 02 50. www.kaikias.com. Otel Ahinoe: Kale Arkası Kazanlar Sok. Tel: +90 286-697 01 55. Cez Kırevi: Tel: 0537-286 00 10. Lodos Kafe: Postahane Arkası. Tel: 0286-697 05 45. Sandal Restoran: İstiklal Sok. Tel: 0537-668 10 25. Güverte Restoran: İstiklal Sok. No: 7. Tel: 0286-697 87 59. Fuska Kafe: Kazanlar Sok. Tel: 0286-697 82 15. Salkım Kafe: Çınarçarşı Cad. No: 20. Tel: 0286-697 05 40. Martı Restoran: Kale Arkası. Tel: 0286-697 88 95. Koreli Restoran Tel: 0286-697 80 98. 

   
 
HER HAFTASONU
BOZCAADA TATİL PAKETİ

Yarım Pansiyon konaklama, Ulaşım, Rehberlik, çevre gezileri dahil paket tur

Detay için tıklayın 


Tanrı insanları uzun ömürlü olsun diye Bozcaada'yı yaratmış (Heredot)

 
TatilDefteri.com "Öncelikle bilgiyi amaçlayan tek turizm portalı"
İl İl Türkiye | Ülke Rehberi | Oteller | Paket Turlar | Gezi Yazıları | Tur Rehberleri

© Sitede bulunan yazı ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz. Web Design Erol Sahin
Sitede 1134 kişi Online
Tatildefteri, tatile çıkmadan uğramanız gereken tek adres, dünya, ülkeler atlası, AVRUPA İspanya, Barcelona, Madrid, İtalya, Roma, Venedik, İngiltere, Londra, Fransa, Paris , Çek Cumhuriyeti, Prag, Avusturya, Viyana , Hollanda, Amsterdam, Macaristan, Budapeşte, Malta, Finlandiya, İsveç, İskoçya, Danimarka,İsviçre, KUZEY AMERİKA, A.B.D., Amerika, Usa, New York, San Francisco, Los Angeles, Washington, Hawaii, GÜNEY AMERİKA, Brezilya,Rio De Janeiro, Küba, Havana, Arjantin, Peru, UZAK DOĞU, OKYANUSYA, Tayland, Bangkok, Avustralya, Sydney, Japonya, Tokyo, Kore, Seoul, Singapur, Endonezya, ORTA DOĞU, B. Arap Emirlikleri, Mısır, ASYA, Rusya, Moskova, Çin, Pekin, Hindistan, Nepal, GÜNEY AFRİKA, Güney Afrika,gizi gözülememiş piramitler, peri bacaları, çöller, antik kentler, antik şehirler, Salar de Uyumi, Bolivya, Bolivia, Ayers Kayalığı, Uluru Ayers Rock Australia, Giza Piramitleri, Mısır, Egypt, pyramid, Keops, kefren mikerinos, ramses, mumya, Amazon kıyıları, Güney Amerika, South America, Büyük Kanyon, Amerika, America, Grand Kanyon, Peribacaları, Kapadokya, Turkey, Türkiye, Göreme, Uçhisar, Ihlara vadisi, valley, Derinkuyu, gülhisar, ürgüp, avanos, petra, ürdün, jordan, Lut Gölü, Unesco ünya Kültürel Mirası Listesi, Machu Picchu, Peru, İnka, Cusco, Sagrada Familia, Barcelona, Barselona, İspanya, Spain, Kilise, Mimar, Antoni Gauidi, Sistine Şapeli , Roma, Rome, Italy, İtalya, Vatikan, Papa, Katolik, Michelango, Himalayalar, Nepal, Everest, Dağ, Mount, Zirve, Angkor Wat Tapınağı, Kamboçya, Cambodia, Venedik su kanalları, Venice, Sahra Çölü, Kuzey Afrika, Africa, West, Çin seddi, Çin, China, Victoria Şelalesi, Zambia, waterfall, Resif Bariyerleri, Belize, Tac Mahal, Hindistan, india, India, Maya Kalıntıları, Meksika, Mexico, Easter Adası, Güney Pasifik, Pasific, Paskalya Adası, Mu Camii, Mali, hakkında, foto galeri, kiliseler, festivaller, yazarlar, gezginler, atv safari turu, paintball turu, Abant turu, Sülüklügöl Turu, Ağva Turu, Sapanca, Kartepe, Safranbolu Turu, Assos Turu, Bozcaada Turu, Ayvalık Turu, Beypazarı Turu, iyonya turu, tire turu, çanakkale turu, şehitlik turu, edirne turu, bayram turları, ramazan bayramı, kurban bayramı turları, şeker bayramı turları, yurt dışı turları, uzak doğı turları, klimanjaro ekspedisyonu, Atina turu, selanik, kavala turu, yedigöller turu, kamp turu, çadır kampı, kapadokya turu, doğu anadolu turu, aladağ turu, bolu aladağ turu, amasmra turu, macahel turu, Doğu Karadeniz turu, Batı karadeniz turu, karadeniz turu, Nemrut Turu, Güneydoğu turu, yunanistan turu, Turizm acentaları, Arnika Turizm Doğa tarih kültür fotoğraf turları, Zambaktur, prontotour, prontotur, crntour, crn turizm, Gezievi, Kampateşi, Assos, bozcaada, gökçeada, safranbolu, amasra, afyon, güneydoğu, doğu anadolu, karadeniz, mardin, gaziantep, çanakkale, izmir, istanbul çevresi turlar, fotoğraf, photography of turkey, geziler, turizm, seyahat, rehberler, ömer kokal, erol şahin, edirne, sülüklügöl, abant, yedigöller, çanakkale, şehitlik, ufra, harran, tatvan, doğubeyazıt, ani harabeleri, kapadokya, cappadocia, fethiye, ölüdeniz, marmaris, bodrum, dalaman, diyarbakır, atlas jet, onur air, fly air, uçak biletleri, havayolu, tatil, ayder, kaçkarlar, ararat, aprı dağı, serindere, aytepe, menekşe yaylası, bergama, ayvalık, kaz dağları, cunda, ida, toroslar, aladağlar, gölcük, seben, bolu, sakarya, izmit, kocaeli, maşukiye, sapanca, istiklal caddesi,kartepeye, trekking turlar hakkında, kartepeye treking turlar hakkında detaylı, katılın, kayak bakımı nasil yapılır, kayak Bilgileri, kayak günübirlik turlar, kayak hakkında, kayak hakkında detaylı bilgi snowboard, kayak hakkında detaylı teknik bilgi, kayak, doğa yürüyüşleri, hakkında teknik bilgi, kayak malzeme, kayak malzeme satış, kayak malzemesi, kayak malzemesi nereden, kayak malzemesi nereden alınır, kayak merkezi, kayak, tur, tours, beyoğlu, eğlence, müzik, yöresel yemekler, gurme, medeniyetler, iran, suriye, ankara, merkezi hakkında detaylı bilgi, kayak merkezine günübirlik kayak, kayak merkezine tur yapanlar, kaz dağları, şeytan sofrası, ayvalık, bitkiler, Antik kentler, Dünyanın yedi harikası, yedi yeni harikası, Roma kolezyum, Paskalya Adası, Aachen, Addis Ababa,Akdamar, Akhisar,Alexandria,Amman,Amsterdam,Angkor,Antakya,Antioch,Antwerp,Arles,Assisi,Athens,Augsburg, Avebury,Avignon,Avila,Axum,Ayutthaya,Badrinath,Bagan,Bangkok,Bath,Bergama,Berlin,Bethlehem,Bodhgaya,Brussels,Budapest,Bukhara,Caen,Cairo,Cappadocia,Capernaum,Casablanca,Cefalu,Cologne,Cordoba,Corinth,Crete,Delphi,Dublin,Durham,Ephesus,Fes,Haifa,Istanbul,Izmir,Jerash,Jerusalem,Kamakura,Karbala,Konya,Krakow,Kyoto,Lalibela,Leiden,Lisbon,London,Los Angeles,Lourdes,Lumbini,Luxor,Lyon,Madaba,Madrid,Marrakesh,Mecca,Medina,Medjugorje,Milan,Monreale,Moscow,Moulay Idriss,Mount Athos,Mount Fuji Mount Nebo,Mykonos,Najaf,Nara,Narbonne,Naxos,Nazareth,New Orleans,New York City,Nikko,Oaxaca,Oxford,Palermo,Paris,Pergamum,Petra,Philippi,Plzen,Puebla,Rangoon,Ravenna,Reykjavik,Rome,San Francisco,Santiago,Santorini,Sardis,Seattle, Sedona,Segovia,Seville,Siena,St. Petersburg,Sukothai,Tarsus,Thessaloniki,Thyatira,Tokyo,Toledo, Tomar, Tours, Trier,Varanasi, Vatican City, Venice, Vezelay, Vienna, Vrindavan, Washington, D.C., Whitby, Wittenberg,Worms, Yangon, Yamunotri,York, Türkiye gezi, tatil, otel, turlar, TURLAR, turizm rehberi. Turizm, travel, Türkiye gezi ve tatil rehberi. Onur Air Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti.Ekonomik ve ucuz ucak bileti, merkezleri hava durumu, kayak merkezlerindeki pistler hakkında, kayak merkezlerine turlar, kayak okulları, kayak otelleri, kayak pistleri hakkında detaylı bilgi, kayak satış, kayak snowboard malazemesi satıp, kayak snowboard malzemesi nasıl alınır, kayak snowboard malzemesi satan, kayak snowboard nerede, kayak snowboard nerede satılır, eclipse tour, güneş tutulması, konya, mevlana, kayak snowboard turları, kayak turları, kayak turlarımız, kayak turu, kayak üyeleri, kayak ve, kayak ve snowboard, kayak ve snowboard hakkında, kayak ve snowboard malzemesi nereden, kayak ve snowboard merkezi, e-kart, arka plan, ekran koruyucu, flash oyunlar, arkadaşına gönderebileceğiniz sizin için seçtiğimiz ekartlar, Bozcaada Liman, Safranbolu evleri, Pamukkale Lahitler, Kapadokya Peribacaları, Yedigöller Yapraklar, Bozcaada sokaklar, Doğanbey Köyü, Kuşlar, Gökçeada Evi, Kelebekler Vadisi, Assos İskele, güneş, deniz, liman, Cunda Adası, Düşlediğin yerde ol ekran koruyucu, screen saver, sizin içn,in seçtiğimiz arka planlar, wallpapers, Yedigöller 1024x768, 800x600, Tepeköy, Doğanbey, Hasankeyf, Ayvalık, Akdamar adası, Afrodisias, Bafa gölü, kayak ve snowboard merkezlerine, kayak ve snowboard merkezlerine lux, kayak ve snowboard merkezlerine ulaşım, kayak ve snowboard okulları, snowboard turları, kayakmerkezleri hakkında detaylı bilgi, Türkiye, türkiye haritasi, türkiye haritası, gezi tatil, gezi tatil rehberi, istanbul, antalya, ankara, izmir, bodrum, gezi, tatil, otel, motel, pansiyon, paintball, rafting, trekking, scuba, binicilik, yemek, yemek tarifleri, otel rezervasyon, otel rehberi, yurtiçi turlar, yurtdışı turlar, mavi yolculuk, haftasonu gezileri, oto kiralama, gurme, golf, yamaç paraşütü, karting, sinema, tiyatro, konser, fuar, party, parti, konsolos, konsolosluk, konsolosluklar, vize, vize bilgileri, pasaport, Onur Air uçak bileti, Yurtiçi yurtdışı ucuz ve ekonomik ucak bileti, Onur Air uçak bileti, Yurtiçi ve yurtdışı ucuz ekonomik ucak, Onur Air uçak, ucuz ve ekonomik ucak, konaklamalı turlarımız başladı, lux otobuslerle ulaşım imkanı, mağazalar, malzmesi nereden alınır diyorsaniz, malzemesi satan, malzemesi satan magazalarini sitemizde, malzemesi satanlar, malzemesi.sitemizde 2. el kayak ve, mekezindeki, mekezindeki hava durumu, merkezi, merkezi hakkında detaylı bilgi, merkezindeki kar, merkezindeki kar kalınlığı kartalkaya, merkezindeki kayak ve snowboard, merkezindeki pist uzunluğu, merkezine günübirlik günübirlik kayak, merkezine günübirlik kayak turları, merkezine günübirlik kayak ve snowboard, merkezine uçak ile, merkezlerindeki oteller hakkında, merkezlerine günübirlik bayram turları, merkezlerine turlar düzenlemekteyiz, mutlaka katılın, nerede kayak, nerede kayak yaparim, nerede kayak yapılır, nereyemi, nereyemi tabiiki kartalkaya ya, okullarının toplam pist uzunluğu, okullari hakkında detaylı, okullari hakkında detaylı bilgi, okulu hakkında bilgi, olan, olarak tum kayak merkezlerine turlar, olup kokartlı turist rehberleri, türsab, arkadaşlıklar kurabilir kayak ve, otobuslerle ulaşım imkanı, öğretiyor, paladöken kayak merkezi hakkında, palandöken, palandöken kayak, palandöken kayak merkezine, palandöken kayak merkezine günübirlik, palandöken kayak merkzinin toplam pist, palandöken kayak ve snowboard, palandöken kayak ve snowboard merkezi, palandökene, palandökene günübirlikturlar, palandökene her, palandökene her haftasonu ucak, pamporovo, pazar pazartesi 1 gece, pazar pazartesi 1 gece konaklamalı, özel, bayram turu, suriye turu, kapadokya turu, pamukkale turu, güneydoğu turu, iyonya turu, kuzey ege turu, şam, hama, halep, plymra antik kenti, tire, birgi, baga gölü, kariene, efes, ephesus, heraklia, ayvaliık, doğa turları, DOĞA TURLARI, Günübirlik tur, Haftasonu turu, Abant, Günübirlik, trekking, konya, şeb-i aruz, şeb-i arus, mevlana, aladağ, pisti nerede?, pistler kayak pistleri, saatleri, saklıkent, saklıkent kayak, saklıkent kayak merkezi hakkında, saklıkent kayak merkezine, ömer kokal, sinan ercan, irfan tanrıverdi, ibrahim tanrıverdi, yelda baler, çetin güney, gezi yazıları, gezi makaleleri, yol notları, saklıkent kayak merkezine kayak ve, saklıkent kayak ve snowboard merkezi, saklıkente, saklıkente günübirlik turlar, salomon kayak, sarıkamış, sarıkamış kayak merkezi, sarıkamış kayak merkezi hakkında, sarıkamış kayak merkezine günübirlik, satılır, satıs, satış, sitemizde bulabilirsiniz, sitemizi ziyaret edin, snowboard bakimi nasil yapilir, snowboard hakkında detaylı bilgi, snowboard hakkında detaylı teknik, snowboard hakkında detaylı teknik bilgi, snowboard hakkında teknik bilgi, snowboard kayak, snowboard kayak snowboard turları, snowboard malazemesi satıp, snowboard malzemesi hakkında detaylı, malzemesi satan magazalarini, snowboard malzenme satış, snowboard malzenme satiş, snowboard merkezi hakkında detaylı, snowboard merkezine uçak ile, snowboard nasıl, snowboard okullarının toplam pist, snowboard okullari hakkında detaylı, snowboard okulu kısa surede, okulu kısa surede snowboard, snowboard oteli hakkında detaylı bilgi, snowboard öğretiyor, snowboard pisti nerede?, snowboard satıs, snowboard turları, snowboard turu, Snowboard ve Kayak için Günübirlik ve Yatılı Turlar, Snowboard ve Kayakçılar için Günübirlik ve Yatılı Turlar, snowboard wind surf, sörf öğrenmeye gidiyoruz, spor, su kayağı, su sporları hakkında detaylı bilgi, tabiiki kartalkaya ya, treking turlar hakkında detaylı bilgi, treking turlarımız treking trekking, trekking, tur, turkiyedeki, turkiyedeki kayak pistleri hakkında, turkiyedeki kayak ve, turkiyedeki kayak ve snowboard, turkiyenin her tarafından kayak, turlar, turları, turlarımız treking trekking, turlarımızı da yakında başlayacağına, turlarımiz başladı, türkiyedeki tüm, türkiyedeki tüm kayak snowboard, türkiyedeki tüm kayak ve, türkiyedeki tüm ve snowboard merkezlerine ulaşim imkani, ve snowboard okullari, ve snowboard turları, ve yatili, veren site, en çok hit alan turizm sitesi, İstiklal caddesi İstanbul Türkiye, Doğa, Tarih, Fotoğraf, Kültür Turları, Haftasonu Konaklamalı turlar, Safranbolu evleri, Amasra, Safranbolu turu, Kaz dağları, Ayvalık, Cunda, Assos, Truva, Kuzey Ege turu, arnika, outdoor, doğa turları, turizm, tour, alternatif, trekking, güneydoğu, doğu, karya, likya, karadeniz, transkaçkar, transkackar, gökçeada, gokceada, edirne, afyon, frig vadisi, ağrı, agri, dağ, dag, dagcilik, dağcılık, climbing, Beypazarı, Fethiye, Antalya, Turlar Fotoğraflar, Gezilerin Ardından, photography, günübirlik, haftasonu, kapadokya, sanat, kamp, assos, bozcaada, gökçeada, ağrı, agri, dağ, dag, dagcilik, dağcılık, climbing, Beypazarı, Fethiye, Antalya, Turlar Fotoğraflar, haftasonu, kapadokya, rafting, travel, turkey, türkiye, seyahat, heyecan, tur, gezi, macera, paintball, ya 35 km, yagar, yağar, yapanlar, yapılır, yatili, yedigöller, ziyaret, ziyaret edin, güneydoğu ya en çok tur yapan arnika turizm, kentten kaçış planları, arama, www.arnika.com.tr dünyanın en çok ziyaret edilen turizm sitelerinden biridir. tatildefteri.com bir Erol Şahin projesidir, Tasarım kodlama Orçun Sezer, aspx, asp.net, tatil arkadaşı, tatil takvimi, sohbet, ekart, e-kart, arkaplan, türkçe, müzik, oyun, ets tur, jolly, hey travel trens, prontotur, arnika, kamp ateşi, gezievi, patikatur, deep nature, deepnature, folklorik, ogzala, geziciyak, metro, ulusoy, varan, uçak biletleri, onur air, atlas jet, pegasus, thy, tatil, deniz, kum, güneş, dağcılık, kamp, çadır, assos, belek, tekirova, olimpos, marmaris, dalyan, köyceğiz, kaş, kefken, fethiye, kalkan, patara, çeşme, foça, didim, kuşadası, sinop, trabzon, artvin, yaylalar, rize, ayder yaylası, urfa, nemrut, adıyaman, bosna, italya, ispanya, roma, paris, fransa, maldiv, dubai, selanik, kavala, yunanistan, otel, otel ara, bölgelere göre otel, otel rezervasyon, marina, dalış turları, pansiyon, butik otel, hotel, çadır, çadır konaklama, mat, uyku tulumu, mavi yolculuk, ayder yaylası, çat, pokut, istanbul, ankara,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TURLARI izmir, antalya, muğla, konya, diyarbakır, trabzon, rize, maçka, giresun, ordu, hatay, adana, adıyaman, urfa, halfeti, kamp alanında uzaman kadrosuyla www.kampatesi.com ziyaret edin,Felsefe'nin beşiğinde bir haftasonu, Athena Tağınağı, Liman, Behramkale köyü , Ayazma Plajı, Polente Feneri, Rüzgar Gülleri, Ada sokakları ve Şarap , Tepeköy, Dereköy, Zeytinli, Bademli, Eski Rum köyleri ve deniz keyfi , Antik Kentleri, tekne turları ve yanartaş'taki gün batımıyla Olimpos'ta unutamayacağız anılar sizi bekliyor. Eski rum evleri ile tarihi, Şeytan Sofrası ile doğayı, Cunda Adsı ile denizi yaşamak için Ayvalık'da bir hafta sonu, İnce, sazlı, nazlı, küçük, büyük, derin, serin birbirinden değişik yedi göl bizi bekliyor, Çadırlı Kamp, Dünyanın 2. derinlikteki kanyonu, Abana , Adana , Afyon , Ahlat , Akdamar , Aksaray , Alacahöyük , Alanya ve Side , Amasra , Amasya , Anamur , Ani , Ankara , Anıt Kabir , Ankarada Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Antakya , Antakya müze, Antalya , Termessos , Perge , Artvin , Assos , Ayvalik, Ballıca Mağarası , Balıkesir , Bergama , Birecik , Bitlis , Bodrum, Boğazkale , Boyabat , Bursa , Çanakkale, Çayeli, Cappadocia - içinde özel galeriler kiliseler ve şehirler var , Çorum , Dalyan , Didyma, Divriği, Diyarbakiır , Doğubeyazit , Edirne , Efes , Erzincan, Eğirdir, Erzurum , Eskişehir , Fethiye, Gaziantep, Göreme, Harran , Hasankeyf , Ihlara, Inebolu , Isparta, Istanbul 1 , Istanbul 2 , Istanbul 3 , Istanbul Levent, Istanbul Yedinci Tepe, Istanbul Pera , Istanbul dolaşı , Istanbul Üsküdar , Istanbul Boğazı , Istanbul Aya Sofia , Istanbul Kariye Müzesi , Istanbul Top Kapı Saray , Istanbul Arkeoloji Müzesi , Istanbul Çinili Kösk Müzesi , Istanbul Asker ve Deniz Müzesi , Istanbul Dolmabahçe Saray , Türk ve Islam Eserleri Müzesi , Izmir, Izmit, Iznik, Kahramanmaraş , Karaman, , Kars, Ani ve Hopa ile , Kaş ve Patara , Kasaba, Kastamonu, Kayseri, Knidos , Konya , Kütahya, Malatya, Mardin , Mersin , Midyat , Milas, Miletus ve Priene, Muğla , Muş , Mustafapasha, Niğde , Niksar, Ordu, Ortahisar , Pamukkale, Hierapolis ve Aphrodisias ile , Samsun , Ş;anlıurfa , Sardis / Sart, Selşuk , Siirt , Silifke, Sinop , Sivas , Tarsus , Taşköprü ve Kale Kapı , Tekkiraz ve Akkuş, Tercan, Tire , Tokat , Trabzon, Turhal ve Zile, Uçhisar , Ünye , Urfa , Ürgüp, Üsküdar , Van , Yalvaç and Antioch Pisidian , Yazılıkaya , Zile ve Turhal


Mayıs - Ekim aylarında her haftasonu Bozcaada turu.
www.kampatesi.com
Bozcaada Bağ Bozumu Festivali

 
Eylül ayının başında düzenlenen geleneksel bir festivaldir.
turistikalanlar

 - Abant
 - Adatepe
 - Ağva
 - Assos
 - Bodrum
 - Bozcaada
 - Beypazarı
 - Fethiye
 - Kapadokya
 - Kartalkaya
 - Kartepe
 - Kaz Dağları
 - Mudurnu
 - Palandöken
 - Olimpos
 - Safranbolu
 - Uludağ
 - Yedigöller